Podróż po Europie kamperem – jak to zaplanować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Europa zachodnia to najlepiej na świecie przystosowany do caravaningu region. Piękne, nowoczesne i świetnie umiejscowione kempingi, jasne i zrozumiałe oznaczenia na drodze oraz wiele tras z ładnymi widokami to tylko niektóre z zalet tego regionu. Odpowiednio zaplanowana podróż, będzie bardzo przyjemna i uchroni nas od stresu. 

Wybór samochodu

Jeżeli wybierasz się w podróż całą rodziną, zobacz te kampery do wynajęcia, które mają odpowiednią ilość miejsc do spania. Dokładanie materaca, czy spanie na fotelu, w dłuższej podróży jest bardzo nieprzyjemne. Nie zabieraj też zbyt dużej ilości rzeczy, które zajmą dużo miejsca i dociążą samochód. Jedzenie zawsze można kupić lokalnie, będzie świeże i pyszne. Na kempingach można znaleźć pralki, dzięki czemu nie musimy brać ze sobą dużej ilości ubrań. Wielkość, moc czy zasięg kampera na jednym tankowaniu, dostosuj do trasy. Jeżeli planujesz odwiedzanie terenów górskich, dodatkowa moc i elektroniczne systemy wspomagające, mogą się okazać bardzo przydatne. 

Planowanie trasy

Planując podróż, skup się na tym, by pojedyncze odcinki pokonywane autem, nie były bardzo długie. Zdecydowanie lepiej jest zatrzymać się na trasie i odpocząć w ciekawym miejscu. Na kluczowych drogach sprawdź ograniczenia dotyczące rozmiaru czy wagi pojazdów. Pozwoli to uniknąć trudnych objazdów. Zawsze miej „Plan B”. W razie złej pogody czy nieprzewidzianych utrudnień, możesz z każdego kempingu wyruszyć w inne, niż docelowe miejsce, bez kolejnych godzin spędzonych nad wytyczaniem trasy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*