Czym powinno charakteryzować się wygodne siedzisko do wypoczynku?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodne siedzisko to podstawowe wyposażenie salonu czy pokoju dziennego. Jest idealnym miejscem do wypoczynku po ciężkim dniu pracy, zrelaksowania się, obejrzenia filmu czy poczytania książki. Musi być wygodne, aby można się było na nim zrelaksować w komfortowych warunkach. Wybierając siedzisko do salonu, warto kierować się kilkoma cechami, które powinno posiadać. Bardzo ważne jest, aby siedzisko było przyjazne dla kręgosłupa. Kręgosłup jest ciągle narażony na obciążenia, więc warto zapewnić mu idealne warunki w trakcie wypoczynku.

Na co zwrócić uwagę wybierając siedzisko?

Kupując fotel, kanapę czy sofę warto ją dokładnie obejrzeć; sprawdzić, z jakiego tworzywa jest wykonana i czy jest wygodna. Siedzisko musi być nie tylko estetyczne, pasować do pozostałych elementów wyposażenia, ale musi być również komfortowe. Głównymi elementami, na które powinno zwrócić się uwagę jest ergonomiczność, funkcjonalność, wygoda, wysoka jakość wykonania i estetyka.

Ergonomiczność – ważna, by siedzisko zapewniało odpowiednie podparcie dla pleców. To bardzo ważne, ponieważ coraz więcej ludzi cierpi na dolegliwości bólowe. Fotel powinien być wyposażony w odpowiednie siedzisko, zagłówek powinien posiadać odpowiedni kąt nachylenia oparcia, podłokietniki oraz możliwość dopasowania się do ruchów siedzącej na nim osoby. Według specjalistów głębokość i szerokość siedziska nie powinna być mniejsza niż 40 cm. Dla niższych użytkowników wskazane są płytkie siedziska, dla wyższych – odpowiednio głębsze. Materiał, z którego jest wykonane siedzisko, powinien umożliwiać zagłębienie się osoby siedzącej około 3 cm w dół. Bardzo polecany jest podnóżek, dzięki któremu można wesprzeć nogi, a w konsekwencji podeprzeć plecy. Podparcie stóp poprawia również krążenie i zapewnia odpoczynek zmęczonym nogom. Zagłówek powinien być regulowany, aby można go było dopasować do wzrostu korzystającej z fotela osoby. Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób mających problem z kręgosłupem, rwą kulszową czy krzyżem jest poduszka lędźwiowa. Tworzy wypełnienie między oparciem a ciałem, umożliwia regenerację odcinka lędźwiowego, często narażonego na przeciążenia i dolegliwości bólowe. Taka kanapa lub fotel odciąża kręgosłup, ale także umożliwia relaks innym członkom rodziny, pozwalając przybrać najwygodniejszą pozycję.

Estetyka i jakość wykonania – mebel powinien być dopasowany kolorem i stylem do pozostałych elementów wyposażenia. Fotel czy kanapa kojarzą się z przytulnością, więc warto wybrać taki, który wykonany jest z miłego dla ciała materiału. Najczęściej meble do siedzenia wykonane są z żakardu, bawełny, floku, szenilu, nubuku lub skóry. Skóra stała się bardzo modna i popularna. Siedziska wykonane ze skóry są bardzo stylowe, eleganckie, luksusowe. Sprawdzą się idealnie nie tylko w domu, ale również w biurze. Ważne jest również wypełnienie kanapy. Siedzisko powinno być elastyczne, jednak niezbyt miękkie, aby się nie zapadało. Ważne są również sprężyny, które wpływają na komfort oraz trwałość mebla. Warto wybierać meble wykonane z trwałych materiałów i z dużą dokładnością. Dzięki temu mebel przez długi czas pozostanie w niezmiennym stanie. Ważny jest mechanizm, jaki zamontowany został wewnątrz mebla. Powinien być łatwy w obsłudze i płynnie chodzić.

Wygoda – to bardzo ważna cecha siedziska. Wybierając kanapę do salonu, warto zastanowić się, ile osób będzie korzystało z niej jednocześnie. Jeżeli w domu mieszka rodzina z dziećmi, warto wybrać większą kanapę, sofę modułową lub narożnik. Zapewni to możliwość wspólnego spędzenia czasu, a każdy domownik będzie miał komfortowe miejsce do siedzenia. Jeżeli rodzina nie jest liczna, idealnym rozwiązaniem będą sofy dwuosobowe z funkcją spania. W dzień sofa będzie pełnić funkcję wygodnego siedziska, a w nocy może stać się miejscem do spania. Tego typu sofa idealnie sprawdzi w niedużych mieszkaniach, które nie posiadają oddzielnej sypialni.

Relaks niejedno ma imię

Sprawdzą się również jako dodatkowe miejsce do spania dla gości. Wygodne siedzisko nie powinno mieć zbyt dużej ilości przeszyć, które mogą być odczuwalne w czasie wypoczynku. Dużą zaletą sofy jest duża powierzchnia do spania oraz wygoda w codziennym użytkowaniu. Sofy są często wypełnione specjalną pianką, mają sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu zapewniają podobny komfort jak materac. Kręgosłup jest odpowiednio zabezpieczony w czasie snu. Warto zdecydować się na model z szufladą, który pozwoli zaoszczędzić miejsce. Sofy powinny być szerokie. Dzięki temu w czasie odpoczynku będzie można przyjmować różne pozy, wyciągać nogi, przybierać pozycję półleżącą.

Wybierając siedzisko do domu, warto się dobrze rozejrzeć i poprzebierać w ofertach salonów meblowych. Należy wybrać taki, który oferuje meble wysokiej jakości, w dużej ilości wariacji kolorystycznych, w licznych wzorach.

Warto sprawdzić ofertę sklepu https://bostonsofa.pl/, który oferuje wygodne sofy i fotele z funkcją relax. Skórzane fotele relax sterowane elektrycznie z podnóżkiem to eleganckie elementy aranżacji salonu, a jednocześnie idealne do leżenia czy oglądania telewizji meble wypoczynkowe. Sprzedawane w salonie meble spełnią wszystkie oczekiwania, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*