Co obejmuje plan zdrowienia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istota medycyny funkcjonalnej

Tradycyjny sposób leczenia skupia się na usuwaniu objawów chorób. Lekarze nie zastanawiają się nad tym, co wywołało daną chorobę. Jeśli pacjenta boli głowa, przepisują tabletki na głowę, jeżeli ma problem z refluksem, przepisują środki zobojętniające kwasy. Zwolennicy medycyny funkcjonalnej taki sposób leczenia uznają za nieprawidłowy. Ich zdaniem pojawianie się chorób jest spowodowane przede wszystkim brakiem równowagi organizmu pacjenta. Żeby powrócić do zdrowia, trzeba znaleźć przyczynę zachwiania równowagi.

Jeśli to się uda, pacjent wróci do zdrowia, a choroby i objawy ustąpią. Szczegółowe informacje o medycynie funkcjonalnej znaleźć można na stronie https://imf.pl/. Lekarze preferujący ten sposób leczenia przywiązują dużą wagę do wywiadu z pacjentem oraz stosowanej przez niego diety. Uzyskane informacje pozwalają na stworzenie indywidualnego planu, który pomoże przywrócić równowagę organizmu oraz zdrowie.

Powrót do zdrowia

Indywidualny plan zdrowienia obejmuje przede wszystkim harmonogram pracy stworzony dla pacjenta wraz z informacjami o stylu życia, jaki powinien przyjąć. W zależności od potrzeb i preferencji dostępne są plany półroczne obejmujące 6 sesji trwające po 60 minut lub roczny składający się z 12 sesji. W czasie spotkań pacjenci uzyskują szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego sposobu żywienia oraz prawidłowej suplementacji.

Stosowanie się do zaleceń pozwala na skutecznie oczyszczenie nerek, wątroby, jelit oraz układu limfatycznego. To z kolei pomaga przywrócić równowagę organizmu i pozbyć się chorób. Plany zdrowienia są pomocne w leczeniu chorób autoimmunologicznych, cukrzycy, alergii, depresji, a nawet nowotworów. Dzięki nim można zrzucić zbędne kilogramy, odzyskać energię i poczuć się zdrowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*