Ceglane wnętrze – czy to ma szansę wypalić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klasyczna czerwona cegła ma wielu zwolenników. Odpowiednio wykorzystana potrafi nadać wnętrzu charakterystyczny, niebanalny klimat. Czy ceglane wnętrze w wersji mieszkalnej jest dobrym rozwiązaniem? Niektórzy marzą o zrobieniu podłóg z cegły, inni widzą ją jako materiał na kominek albo zwykłą ścianę. W jakim wnętrzu cegła może ciekawie i stylowo wyglądać? Tak naprawdę można ją wykorzystać zarówno w salonie i sypialni, jak i łazience lub kuchni.

Uważaj, żeby nie przytłoczyć aranżacji

Chcąc wykorzystać cegły, możemy wybierać spomiędzy różnych rozwiązań i produktów. Wśród klientów znajdą się na pewno miłośnicy cegieł ręcznie formowanych, ceglanych kafelków, pociętych cegieł, z których można zrobić efektowną dekorację, a także klasycznych cegieł, używanych również do budowy domów. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Ceglane kafelki świetnie nadadzą się na stworzenie podłogi, ręcznie formowane cegły mogą być delikatnym elementem dekoracyjnym, pocięte cegły doskonale sprawdzą się w mieszkaniach (wystarczy zatynkować ścianę i ułożyć ścianę z takich ceglanych plasterków). Klasyczne cegły wykorzystywane są zazwyczaj, kiedy buduje się dom z cegły (wówczas zazwyczaj zostawia się po prostu nagi fragment ściany).

Ceglany element najlepiej wygląda w klasycznym bądź nowoczesnym i eleganckim wnętrzu. Jeśli jednak jesteś pewny swojego wyczucia, możesz wykorzystać cegły do stworzenia artystycznego lub designerskiego wnętrza. Postaraj się unikać cegły w małych i stosunkowo ciemnych pomieszczeniach — całość może wyjść ciężko, sprawiając wrażenie jeszcze mniejszej i ciemniejszej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*