Badania potrzebne do wykonywania pracy w trudnych warunkach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęcie pracy wiąże się niekiedy z obowiązkiem wykonania dodatkowych badań i spełnienia kilku ważnych warunków. Praca w trudnych warunkach wymaga od przyszłego pracownika przedstawienia szeregu wyników badań specjalistycznych dotyczących stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Jakie formalności należy spełnić podczas ubiegania się o pracę w trudnych warunkach? Jakie badania należy wykonać? Odpowiedzi poniżej.

Czym jest praca w trudnych warunkach i jakie wiążą się z nią formalności?

Praca w trudnych warunkach lub, inaczej mówiąc, o szczególnym charakterze, to zadania ciężkie oraz wymagające pewnego poświęcenia. Jednak tego rodzaju zatrudnienie przynosi także wiele korzyści, do których należą:
– wyższa pensja,
– obniżony wiek emerytalny,
– różnego rodzaju dodatki

Jej wykonywanie odbywa się w nienaturalnym, często zagrażającym zdrowiu oraz życiu otoczeniu np. pod ziemią, pod wodą, w powietrzu. Praca w szczególnych warunkach to także działania, które związane są z czynnikami ryzyka.  W szczególnych warunkach wiąże się jednak z wnikliwymi procedurami przyjęcia, jak również obowiązkiem wykonania szczegółowych badań.
Jakie badania należy wykonać, aby móc pracować w trudnych warunkach?
Pozytywne opinie lekarskie, to podstawowy element zatrudnienia. Aby móc korzystać z usług pracodawcy należy wykonać szereg badań.

1. Ogólne podczas, których przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dotyczący ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych schorzeń, jak również stanowiska pracy oraz jej charakterystyki. Po tej konsultacji należy wykonać szereg dodatkowych badań i konsultacji.

2. Okulistyczne – lekarz przeprowadza badania pracownicze, do każdego rodzaju zadań. Badanie polega na wywiadzie, określeniu zdrowia i zaburzeń wzroku, pola widzenia, daltonizmu i innych ważnych cech. Jest to bardzo ważna kontrola zarówno podczas pracy przy komputerze, jak i przy wykonywaniu zadań w szczególnych warunkach. Jeżeli interesuje nas dobry okulista Kraków ma wiele placówek, w których można znaleźć specjalistę w tym zakresie.

Kolejnymi ważnymi etapami procedury medycznej jest wykonanie badań psychologicznych, rentgena płuc czy kręgosłupa.

Ceny badań pracowniczych.

Koszty uzależnione są od rodzaju konsultacji oraz stanowiska pracy. Na przykład rentgen Kraków cennik dostosowany jest do charakteru badania, jak również indywidualnych preferencji poradni. Ceny poszczególnych badań mieszczą się w granicy 50 – 100 zł. Jednak przychodnie tworzą wiele atrakcyjnych ofert pakietowych, wykorzystywanych przy badaniach pracowniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*