Składniki, które powinny posiadać płyny do płukania ust

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn do płukania jamy ustnej to skuteczny produkt, który pomaga w odpowiedniej jej pielęgnacji. Pomaga skutecznie oczyszczać zęby i dziąsła z resztek pokarmu i zabezpiecza je przed próchnicą i kamieniem nazębnym. Działa także przeciwpróchniczo i przeciwzapalnie.

Te składniki są istotne

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płynu do jamy ustnej. Różnią się one od siebie składem i właściwościami. Wybierać można pomiędzy płynami wybielającymi, wzmacniającymi szkliwo czy zapobiegającymi zapaleniu dziąseł. Popularnym stosowanym składnikiem są związki amoniowe, które wykazują działanie antybakteryjne. Cytrynian oraz boran sodu skutecznie zapobiegają osadzaniu się kamienia i występowaniu przebarwień. Warto także wybrać płyn, który zawiera składniki pochodzenia naturalnego. Taki produkt bazujący na oleju kokosowym można znaleźć na stronie https://www.elixio.pl/products/olejek-do-plukania-jamy-ustnej-z-dziewiczego-oleju-kokosowego.

Płukanie ust przy użyciu olejku kokosowego było znane już wiele lat temu. Doskonale oczyszcza on z toksyn i bakterii oraz naturalnie, ale bardzo delikatnie wybiela zęby. Wzmacnia dziąsła i zapobiega ich krwawieniu. Jest doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej i sprawia, że zęby i dziąsła stają się mocniejsze i zdrowsze. Stosując wszystkie rodzaje płynów do płukania ust warto pamiętać o systematyczności, ponieważ tylko regularne ich stosowanie daje widoczne i satysfakcjonujące efekty. Koniecznie trzeba także skonsultować się ze swoim dentystą, który doradzi, jaki płyn wybrać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*