Rodzaje lampek rowerowych – od czego zależy wybór każdej z nich?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światła rowerowe to niezbędne akcesorium dla każdego rowerzysty. Dzięki nim jesteś widoczny dla innych użytkowników dróg, a także możesz uratować życie. Jeśli jeździsz na rowerze w nocy lub we wczesnych godzinach porannych przed wschodem słońca, ważne jest, abyś używał światła rowerowego, aby samochody mogły Cię dobrze widzieć. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów świateł rowerowych, od prostych odblasków po bardziej zaawansowane światła przednie i tylne z żarówkami o dużej mocy.

W tym artykule opowiemy o różnych typach lampek rowerowych, jakie jest ich przeznaczenie i jak wybrać odpowiednią.

Oświetlenie rowerowe na widelec

Lampka rowerowa na widelec montowana jest na przednim kole, co oznacza, że oświetla drogę przed Tobą. Jest to niezbędne akcesorium dla wszystkich rowerzystów, którzy lubią jeździć w nocy. Tego typu lampka rowerowa może być używana zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych, ponieważ nie będzie zakłócać Twojej widoczności podczas jazdy w godzinach dziennych.

Lampka rowerowa na kierownicę

Ten rodzaj lampki rowerowej montuje się nad kierownicą, dzięki czemu oświetla ona drogę przed Tobą z jasnością równą tej, jaką w nocy dają dwa reflektory samochodowe. Ten typ lampki rowerowej jest szczególnie przydatny podczas jazdy po zmroku po słabo oświetlonych drogach w miastach.

Lampka rowerowa na koło 

Ten rodzaj lampki rowerowej, którą mocuje się na szprychach przedniego koła. Światło oświetla drogę przed Tobą, więc jest szczególnie przydatne podczas jazdy po słabo oświetlonych drogach lub w miastach w nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*