Remont łazienki – na jakie rozwiązania postawić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to miejsce szczególnie ważne dla każdego członka rodziny. Kojarzy się nie tylko z codziennymi czynnościami pielęgnacyjnymi, ale także z relaksem. Jeśli zatem decydujesz się na remont tego pomieszczenia, warto się do tego dobrze przygotować i przemyśleć całą koncepcję, nie tylko od strony estetycznej, ale także praktycznej.

Funkcjonalność

Zastanów się, co do tej pory Ci pasowało, a czego brakowało. Czy są jakieś rozwiązania, które chcesz zmienić? Być może wanna była Ci zbędna lub wręcz przeciwnie chcesz ją teraz zamontować. A może brakuje Ci dużego lustra lub miejsca do magazynowania. Kiedy już spiszesz wszystko to, na czym Ci zależy, możesz przystąpić do planowania przestrzeni.

Estetyka

Wybierając płytki do łazienki, zwróć uwagę na jakość. Kolor, wzór, a nawet faktura są oczywiście ważne. Jednak o tym, czy za 10 lat nadal będą wyglądały dobrze, zdecydują materiały, z jakich zostały wykonane, ich dopracowanie oraz właściwe przyklejenie. Glazura nie musi się znajdować na wszystkich ścianach i zajmować całej ich powierzchni. Możesz ją zastosować tylko tam, gdzie woda chlapie się najczęściej. Takie rozwiązanie dodaje lekkości.

Jeśli Twoja łazienka jest niewielka, zdecyduj się na duże lustra, najlepiej na więcej niż jednej ścianie. Odpowiednie ich rozmieszczenie sprawi, że przestrzeń wyda się większa. Warto w tej sprawie poradzić się projektanta lub przejrzeć Internet w poszukiwaniu inspiracji.

Ciekawym rozwiązaniem są także zabudowy, w których można ukryć nie tylko pralkę i suszarkę, ale także kosz na brudną bieliznę. Całość będzie wyglądała schludniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*