Profesjonalna pielęgnacja paznokci w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dłonie stanowią wizytówkę każdej kobiety, a uwagę obserwatorów najbardziej przykuwają paznokcie. Nie muszą być wcale długie i umalowane, wystarczy, by były zadbane i równo przycięte. Żeby poprawić ich stan, nie trzeba wcale odwiedzać gabinetu kosmetycznego. Dzięki odpowiednim narzędziom profesjonalny manicure można przeprowadzić w domu samodzielnie.

Podstawowe narzędzia do manicure

Aby było to możliwe, trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Do uzyskania pożądanej długości paznokci najlepiej użyć obcinaczy. Możliwe jest także korzystanie z nożyczek, jednak są one mniej precyzyjne. Żeby płytka wyglądała na zadbaną, konieczne jest również regularne usuwanie skórek otaczających paznokieć. Do tego celu doskonale nadają się specjalne cążki. Przed ich użyciem warto zmiękczyć skórki, mocząc dłonie przez chwilę w ciepłej wodzie z mydłem. Kolejnym niezbędnym narzędziem wykorzystywanym do pielęgnacji paznokci jest pilnik. Do formowania płytki stosuje się pilniki o niższej gradacji.

Nowoczesne narzędzia ułatwiające pielęgnację paznokci

Panie, które chcą wykonywać profesjonalną pielęgnację paznokci w domu, powinny zaopatrzyć się w nowoczesne narzędzia, z których korzysta się powszechnie w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich jest frezarka do paznokci o wymiennych końcówkach. Tego rodzaju sprzęt przydaje się zarówno podczas wykonywania klasycznego manicure, jak i przy robieniu paznokci akrylowych oraz żelowych. Dzięki frezarce możliwe jest szybkie usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz odpowiednie wyprofilowanie płytki. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup polerki do paznokci w postaci bloku lub szczoteczki z uchwytem. Zastosowanie polerki pozwala wygładzić paznokcie i nadać im efektowny, delikatny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*