Jakie kroki należy podjąć gdy jesteśmy zadłużeni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia, gdy jesteś zadłużony, jest zaprzestanie używania kart kredytowych. Jeśli masz kartę kredytową z wysokim oprocentowaniem i robisz minimalne płatności, to tak jakbyś płacił czynsz za dom co miesiąc i nigdy nie był w stanie spłacić hipoteki.

Przestań kupować niepotrzebne rzeczy

Pierwszym krokiem do wyjścia z długów jest zaprzestanie kupowania. Musisz przestać wydawać pieniądze na rzeczy, których nie potrzebujesz lub nie chcesz. To może być trudne, ponieważ często wydajemy pieniądze nie tylko dlatego, że czegoś potrzebujemy, ale dlatego, że tego chcemy. Więc pierwszą rzeczą jest przestać kupować rzeczy, których nie potrzebujesz lub nie chcesz i zaoszczędzić te pieniądze zamiast.

Fundusz oszczędnościowy

Następnie załóż awaryjny fundusz oszczędnościowy, aby w razie niespodziewanego zdarzenia – np. utraty pracy – nie zrujnować sobie życia. Odkładanie pieniędzy na nagłe wypadki może być bolesne, gdy wiesz, że w przyszłym tygodniu będą do zapłacenia rachunki, ale jeśli coś się stanie, fundusz awaryjny uchroni cię przed ponownym zadłużeniem.

Kiedy już zrobisz te dwie rzeczy, przyjrzyj się, jakie długi kosztują cię najwięcej pieniędzy każdego miesiąca – zazwyczaj jest to zadłużenie na kartach kredytowych – i potnij je lub zamknij całkowicie, dzwoniąc bezpośrednio do banku lub pożyczkodawcy i pytając, czy obniżą twój limit.

Sprzedaż nieruchomości

Jeżeli Twoja sytuacja jest naprawdę tragiczna to jest opcja sprzedania swojego mieszkania. Warto w tym celu odwiedzić skup zadłużonych mieszkań, który w szybki sposób za gotówkę kupi Twoją nieruchomość co pomoże Ci wyjść z długów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*