Problemy z erekcją – czy dotyczą również młodych ludzi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z erekcją są niestety dość częstą dolegliwością i stanowią duży problem wśród mężczyzn w każdym wieku. Dotyczą w największym stopniu starszej grupy wiekowej i mają różnoraką przyczynę, którą niekiedy bywa sam wiek osób dotkniętych. Jednak podłoże może być zupełnie inne i dotyczyć także osób młodszych. Przyjrzyjmy się temu, co może prowadzić do zaburzeń erekcji.

Możliwe przyczyny problemu

Erekcja jest poświadczeniem dobrego stanu zdrowia i dobrego ogólnego samopoczucia. Wiele czynników może wpływa na problemy z nią związane. Pomijając poważne schorzenia, takie jak choroby krążenia, brak lub niecałkowita erekcja może mieć przyczyny w stylu życia. Przewlekły stres, niedostateczna aktywność ruchowa, niedobór snu i niewłaściwe odżywianie to częste przyczyny zaburzeń erekcji wśród młodych osób. Niekiedy zdarza się, że problem istnieje z powodów bardziej prozaicznych. Niekiedy wystarczy źle dobrana prezerwatywa lub stosunek z nowo poznaną osobą i zdenerwowanie. Wizyta u lekarza jest więc niezwykle pomocna, ale nie w każdym przypadku konieczna. 

Co zrobić w przypadku zaburzeń erekcji?

Konsultacja u specjalisty może być cennym doświadczeniem, które pomoże zidentyfikować problem. Jednak wiele kroków możemy podjąć sami. Zmiana stylu życia na bardziej aktywny, zadbanie o higienę i długość snu oraz jedzenie mniej przetworzonych produktów to elementy, na które zawsze warto zwrócić uwagę. Jeśli chcemy się wspomóc podczas stosunku, pomocna może być także viagra, zapewniająca nam długą erekcję i redukująca w ten sposób stres.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*