Powrót do formy – od jakich aktywności warto go rozpocząć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli planujemy powrót do formy po dłuższym czasie i chcemy ponownie rozpocząć aktywność fizyczną, ważne jest, abyśmy robili to stopniowo. W innym wypadku możemy doświadczyć mniej lub bardziej poważnej kontuzji. W tym artykule podpowiemy, co zrobić, żeby szybko wrócić do formy. Jak to zrobić? 

Po pierwsze – spacery i ćwiczenia o niskiej intensywności 

Powrót do formy warto rozpocząć od regularnych spacerów. Z czasem możemy stopniowo zwiększać dystans lub dołączyć inną formę aktywności taką jak np. fitness Myszków natomiast to miejscowość, na terenie której działają kluby sportowe. Dzięki temu z całą pewnością znajdziemy dla siebie zajęcia o niskiej intensywności, które będą kolejnym krokiem w naszej drodze po lepszą sprawność fizyczną. 

Po drugie – basen i siłownia 

Aby wrócić do formy, dobrze jest także uczęszczać na basen. Tego typu aktywność fizyczna nie obciąża stawów, a jednocześnie pozwala wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Warto również rozważyć zakup karnetu na siłownię. Na początku lepiej korzystać ze sprzętów typu rower stacjonarny czy orbitrek. Z czasem, kiedy poprawimy swoją kondycję i wzmocnimy mięśnie, będziemy mogli sięgnąć bo trudniejsze ćwiczenia z większym obciążeniem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*