Niezbędne wyposażenie nocnych wypraw samochodowych – w co się zaopatrzyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda samochodem w terenie to wspaniała przygoda. Możemy to robić nie tylko posiadając auto off-roadowe. Wiele zwyczajnych, „cywilnych” pojazdów również bez problemu przejedzie po szutrowych bądź gruntowych szlakach. Te wiodą przez pola i lasy, ukazują malownicze i piękne krajobrazy, a jeżeli chcemy dodatkowych wrażeń – warto wybrać się w takie miejsca w okresie nocnym. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy wyposażyć się w porządne oświetlenie, które pozwoli zobaczyć każde niebezpieczeństwo na drodze.

Światła dalekosiężne

Zwykłe reflektory samochodowe dobrze sprawdzają się na asfaltowych drogach, ale w terenie może się okazać, że nie będą już tak dobrym rozwiązaniem. Dlatego też dobrym pomysłem jest montaż specjalnych lamp dalekosiężnych, na przykład takich jak te, które zakupimy z wykorzystaniem strony https://detoxled.pl/lampy-dalekosiezne-led-c-34.html. Dodatkowo sam fakt, że jest to oświetlenie wykonane w nowoczesnej technologii LED sprawi, że nie będziemy musieli specjalnie doposażać auta np. w mocniejszy alternator lub akumulator.

Lampa typu szperacz

Warto do swojego auta zamontować także szperacz, czyli światło które można skierować w dowolnym kierunku. Dzięki temu można oświetlić teren z każdej strony samochodu i w porę dojrzeć na przykład dziką zwierzynę. Zderzenie z jeleniem lub sarną na bezdrożach to najgorsze, co może spotkać każdego off-roadowca. Dodatkowo, jeżeli komuś z naszych kompanów zepsuje się lub zakopie samochód, korzystając ze szperacza można oświetlić miejsce, w którym będziemy dokonywać naprawy, bądź wyciągać auto z błota.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*