Podnośniki koszowe – jakie mają zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie są używane?

Podnośniki koszowe mają szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. Popularnie nazywane są również podnośnikami lotniczymi lub podnośnikami wysięgnikowymi. Są one przeznaczone do przemieszczania się w górę i w dół masztu, który może być podnoszony i opuszczany.

Podesty robocze mają platformę na szczycie masztu i jeden lub więcej wysięgników rozciągających się z każdej strony platformy. Wysięgniki są zamontowane na kołach, które pozwalają im swobodnie poruszać się po szynach przymocowanych do boków masztu. Do sterowania ruchem wzdłuż tych torów służy zwykle joystick lub podobne urządzenie. Niektóre modele posiadają również pedały, które umożliwiają ręczne sterowanie zamiast używania joysticka lub sterowania pedałami.

Powietrzne platformy robocze są zaprojektowane tak, aby mogły być bezpiecznie obsługiwane przez jedną osobę, co czyni je idealnymi do stosowania w miejscach, gdzie jest ograniczona przestrzeń dla dodatkowych pracowników, aby bezpiecznie obsługiwać inne rodzaje ciężkiego sprzętu.

Jakie mają zalety?

– Bezpieczeństwo – pozwalają one pracownikom na obranie najbardziej bezpośredniej drogi w górę i w dół konstrukcji bez konieczności wchodzenia na drabiny lub rusztowania. Oznacza to, że mogą oni pracować szybciej i bezpieczniej.

– Wydajność – powietrzne platformy robocze są zaprojektowane tak, aby można było łatwo przenosić duże przedmioty, co oznacza, że Twój zespół będzie mógł wykonać zadania szybciej niż w przypadku korzystania z drabin lub wciągarek.

– Przenośność – powietrzne platformy robocze są zazwyczaj łatwe do przetransportowania z jednego miejsca na drugie, co oznacza, że nie trzeba wynajmować drogich ciężarówek lub specjalistycznych pojazdów tylko po to, aby je przemieszczać.

Jeśli potrzebujesz taki podnośnik koszowy Warszawa cena, jest miastem, w którym znajdziesz różne oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*