Osuszanie budynku – kiedy jest konieczne i na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy ściany wewnętrzne budynku i przegrody budowlane zostają zawilgocone, należy przeprowadzić specjalistyczny zabieg osuszania, który zapobiegnie powstawaniu dalszych szkód i umożliwi normalne korzystanie z obiektu. W jakich sytuacjach niezbędne jest osuszanie? Na czym polega ten proces?

Kiedy należy osuszyć budynek?

Zawilgocone ściany mogą wystąpić zarówno w starych, jak i w nowych budynkach. W przypadku tych pierwszych powodem najczęściej jest brak odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej lub jej uszkodzenie, a także wszelkie awarie systemów hydraulicznych. W nowych natomiast problem najczęściej jest wynikiem błędów konstrukcyjnych, które doprowadzają do zalania budynku.

Osuszanie budynku jest również konieczne po powodziach i podtopieniach spowodowanych intensywnymi opadami deszczu czy podniesieniem poziomu wód. 

Na czym polega osuszanie?

Po wykryciu i usunięciu przyczyny zalania budynku lub zawilgocenia ścian należy jak najszybciej wypompować wodę z wszystkich pomieszczeń. Proces osuszania można przeprowadzić na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych i najmniej inwazyjnych jest iniekcja, czyli wstrzyknięcie odpowiednio dobranego preparatu w głąb muru. 

Aby mieć pewność, że prace osuszające przebiegną sprawnie i przyniosą oczekiwane efekty, warto zatrudnić profesjonalną firmę, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Osuszanie budynków Katowice i okolice to propozycja Kaiser One. Firma dokonuje pomiarów wilgotności, kompleksowo osusza ściany metodą iniekcji, a także pomaga wybrać odpowiednią izolację, np. poziomą w przypadku tarasów i dachów. Sprawdź pełen zakres usług na stronie kaiser-one.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*