Odśnieżanie – Jak robić to bezpiecznie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieg pada, więc musisz odśnieżyć swoje podwórko. Możesz zatrudnić profesjonalną firmę, która zrobi to za ciebie. Żeby to zrobić, wejdź na stronę: http://www.azlux.pl/oferta/odsniezanie. Możesz też odśnieżać samemu, jeśli czujesz się na siłach. Ale najpierw, zanim jeszcze założysz buty lub rękawice, oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego usuwania śniegu.

Wskazówki

  • Nie zapominaj o nawodnieniu: Łatwo jest się odwodnić podczas pracy na zewnątrz w zimnie. Pamiętaj, aby pić dużo wody. Zjedz również ciepły posiłek przed wyjściem na dwór.
  • Noś odpowiednią odzież: Noś ciepłą, warstwową odzież, która zapewni Ci ciepło podczas odśnieżania. Najlepsze są grube tkaniny, takie jak polar lub wełna, ponieważ zatrzymują ciepło ciała, dzięki czemu nie wychładzasz się tak szybko. Unikaj bawełny, ponieważ nie izoluje ona dobrze, gdy jest mokra. Załóż nieprzemakalne buty, jeśli istnieje możliwość, że błoto pośniegowe lub woda dostaną się na Twoje stopy. Pamiętaj o założeniu gogli lub czapki, aby śnieg nie dostał się do oczu lub nie spadł na dekolt i nie wychłodził Cię jeszcze bardziej!
  • Rozciągnij się przed rozpoczęciem: Rozciąganie przed rozpoczęciem pomaga zapobiegać napięciom i naciągnięciom mięśni podczas forsownej aktywności, takiej jak odśnieżanie – zwłaszcza jeśli nie wykonywałeś tego rodzaju aktywności fizycznej od jakiegoś czasu!
  • Stosuj odpowiednie techniki: Odśnieżaj z dobrą postawą, utrzymując proste plecy i zgięte kolana, aby nie nadwyrężać się niepotrzebnie, podnosząc duże ciężary ze złą formą (co może powodować urazy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*