Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera dla firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakładając małą lub średnią firmę, będziemy potrzebowali do niej jakiegoś serwera. Zapewni on komunikację wewnętrzną, miejsce na trzymanie ważnych danych, oraz okno na świat zewnętrzny, czyli wyjście do internetu. Komputer taki musi odznaczać się szybkością, mieć odpowiednią ilość pamięci, a także być bardzo bezpieczny. Sprawdzamy na jakie aspekty należy zwracać uwagę, gdy zamawiamy serwer do firmy.

Szybkość działania

Przede wszystkim komputer będący serwerem musi być szybki. Czasami będą na nim wykonywane pewne obliczenia, przede wszystkim jednak powinien zapewnić bezproblemowy dostęp do plików. Przyda się więc mocny procesor, a także duża ilość pamięci RAM. To jednak nie wszystko, bo bardzo ważna jest też duża macierz dyskowa, najlepiej w technologii SSD. Serwery Fujitsu mogą być właśnie w taki rodzajów dysków wyposażone, dzięki czemu dostęp do plików skraca się do milisekund. Jest to wyjątkowo istotne w tych firmach, gdzie dane są współdzielone i nawet kilka osób pracuje jednocześnie na tych samych dokumentach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oczywiście na pierwszym miejscu powinno zawsze stać bezpieczeństwo. Mowa o takich aspektach jak ochrona ważnych dla firmy tajemnic przed światem zewnętrznym, a także zapobieganie skutkom ewentualnych awarii. Tutaj przydadzą się wspomniane dyski SSD, które oferują funkcję szyfrowania w locie. Dzięki temu dane zapisane w macierzy są zabezpieczone, włamanie lub fizyczna kradzież dysków nie pozwoli nikomu poznać ich treści. Nie mniej istotne są automatyczne kopie zapasowe, które ustrzegą nas przed skutkami awarii. Czasami nie trzeba dużo, na przykład nagła awaria zasilania lub przepięcie w sieci. Dobry materiał na firmowy serwer znajdziemy pod poniższym linkiem: https://www.fujitsu-shop.pl/pl/20020-komputery. Będzie on z pewnością spełniał wszystkie powyższe wymagania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*