Kto powinien wybrać deskorolkę logboard cruiser?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej deskorolki jest bardzo ważny, gdyż niewłaściwy wybór może zniechęcić początkujących. Do wyboru są deski znanych i mniej znanych producentów, w różnych przedziałach cenowych czy przeznaczonych do innych aktywności.

Inną deskę wybierze ktoś chcący wykonywać ewolucje, a inną ktoś chcący przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. W przypadku desek longboard cruiser do wyboru są dwa rodzaje desek, a różnice dotyczą przede wszystkim kształtu i materiału, z którego zostały wykonane. Są to idealne deski dla początkujących, dzieci oraz osób chcących używać deski w mieście. Tymczasem deskorolka w mieście powinna być wszechstronna i zwrotna.

Można wyróżnić deskorolki cruiser, które są też określane jako Penny lub fiszki i odznaczają się małym, wąskim blatem z lekkiego materiału. Pozwalają one na łatwe skręty i bezproblemowe przemieszczanie się. Dodatkowo są bardzo kompaktowe, gdyż mieszczą się w plecaku lub pod pachą. Zazwyczaj mają duże i miękkie kółka, dzięki czemu jazda na takiej desce jest przyjemna. Jednakże na takiej desce nie wykonamy trików i nie udamy się z nią do skateparku.

Drugim rodzajem deskorolek są drewniane deskorolki cruiser. Ten rodzaj to idealne połączenie deskorolki i longboardu. Pozwala na łatwe i przyjemne poruszanie się po mieście. Komfort zapewnia szersza deska niż w plastikowych cruzerach, a dodatkowo zwykle posiadają większe i bardziej miękkie kółka czy wyższe trucki.

Wybór deski dotyczy takich kwestii jak jej:
twardość lub miękkość,
kształty i elementy deski,
rodzaj wygięcia deski,
rodzaj i rozmiar kółek.

Cena lonboardów waha się w okolicach 400-500 zł. Jeśli jednak jesteś początkującym, lepiej wybrać tańszą deskę, na przykład fiszkę. Przykładową ofertę znajdziesz na tej stronie: https://fishskateboards.com/pl/3-fishka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*