Klocki magnetyczne

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki dla dzieci to jedna z najbardziej popularnych zabawek, które mogą zarówno sprawić mnóstwo frajdy, jak i dostarczają dzieciom okazji do rozwijania swoich umiejętności. Wśród nich wyróżniamy między innymi klocki magnetyczne, które cechują się wyjątkową zdolnością chwilowego łączenia razem.

Jak działają klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne posiadają wbudowane niewielkie magnesy o niezbyt dużej mocy, które sprawiają, że klocki wzajemnie się przyciągają lub odpychają. Taka zdolność sprawia z kolei, że mogą łączyć się ze sobą w trwalsze konstrukcje, które są czasem wręcz zaprzeczeniem praw fizyki: a przynajmniej są takie z pozoru, ponieważ w rzeczywistości wykorzystują oddziaływania magnetyczne.

Dlaczego warto sięgnąć po klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne to nowy rodzaj zabawki, który pozwala dziecku cieszyć się całkiem nowym wymiarem budowania – i to dosłownie. Dają jeszcze więcej radości, ponieważ umożliwiają tworzenie konstrukcji, które są nie tylko trójwymiarowe, ale nawet posiadają “wiszące” elementy. Z pomocą takich klocków dosłownie każda konstrukcja będzie możliwa. To z kolei daje szansę na rozwój jeszcze większej kreatywności i poprawia zdolności manualne dziecka.

Co więcej, sklep z zabawkami dla dzieci – lotrzyk.pl oferuje możliwość wybierania klocków mających przeróżne kształty, w tym trójkątne czy z otworami na środku. Poprzez ich łączenie (lub odpychanie) dziecko uczy się jednocześnie jednego z podstawowych praw rządzących światem, co może później pomóc mu w zdobywaniu szkolnej wiedzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*