Jakie posiłki powinny spożywać zwierzęta domowe takie jak psy i koty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmienia jest bardzo ważnym elementem codziennej opieki nad psami, czy też kotami. Wszystkie zaniedbania w tym zakresie odbijają się w krótszym lub dłuższym czasie negatywnie na zdrowiu oraz samopoczuciu zwierząt. Zatem, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru odpowiedniej karmy? Których produktów lepiej unikać?

Opieka nad czworonogiem – na co zwracać uwagę?

Dieta psa powinna być z zasady stabilna oraz pełnoporcjowa. Oznacza to, iż dla czworonoga nie jest korzystna codzienna zmiana podawanego mu pożywienia. Stąd też tak zwana dieta obiadowa jest kategorycznie przeciwwskazana. Jeśli chodzi o pełnoporcjowość, to należy przez nią rozumieć, że podawane zwierzakowi jedzenie musi się charakteryzować kompletnością, zbilansowaniem, dobrą strawnością, bezpieczeństwem pod względem mikrobiologicznym i chemicznym oraz smakiem akceptowanym przez pupila. Z przykładową ofertą wysokiej jakości karm dla psów spełniających powyższe wymogi można się zaznajomić m. in. poprzez witrynę internetową https://www.zooglobe.pl/pol_m_Psy_Karmy-dla-psow-1550.html.  

Nie inaczej jest przypadku kotów. Ich dieta również powinna być w miarę możliwości stabilna oraz pełnoporcjowa. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy karmami suchymi oraz mokrymi, to lepsze wydają się te drugie. Z zasady są one dla kota bardziej atrakcyjne i zawierają o wiele mniejszą ilość sztucznych, niekoniecznie zdrowych dla zwierzaka dodatków. Przykładem takiej wysokiej jakości karmy mokrej dla kotów może być na przykład karma dla kotów Dolina Noteci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*