Kim jest behawiorysta i kiedy należy się do niego zgłosić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Behawiorysta zwierzęcy to osoba, która zajmuje się zachowaniem zwierząt. Nazywany jest najczęściej psim psychologiem. Jego zadaniem jest szczegółowy wywiad z właścicielem psa oraz obserwowanie naszego pupila w jego środowisku, w którym się znajduje. Behawiorysta ma za zadanie zmienić złe zachowania psa na lepsze przy pomocy wielu swoich metod oraz technik behawioralnych. Psi behawiorysta jest więc lekarzem, który na celu ma zminimalizowanie jak największej liczby niepoprawnych zachowań danego zwierzęcia oraz jego właściciela wobec psa.

Kiedy zgłosić się do psiego behawiorysty?

Jeśli występują u Twojego psa niepokojące objawy zachowania odbiegające od normy wtedy najlepiej poprosić o pomoc psiego behawiorystę. Do najczęstszych niepokojących objawów należą między innymi silna agresja wobec zwierząt oraz ludzi, częste szczekanie, brak posłuszeństwa, ciągnięcie na smyczy, polowanie na koty, jadących rowerzystów, samochodów, załatwianie się w domu, zjadanie wszystkiego, co popadnie, niszczenie różnych przedmiotów, żebranie o jedzenie, jego kradzież, skakanie przy powitaniu itd. Behawiorysta zwierząt przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i na jego podstawie ustali, w czym tkwi problem i jak go prawidłowo należy rozwiązać.

Skąd mogę wziąć pieska?

Jeśli chcesz zostać właścicielem tych wspaniałych zwierząt, musisz przede wszystkim być świadomy, że posiadanie zwierzęcia to ogromna odpowiedzialność. Pies potrzebuje dużej uwagi oraz miłości. Dobrze również jest codzienne wychodzenie z nim na spacery, aby mógł rozwijać swoje zmysły. Duża liczba piesków czeka na Ciebie w schronisku dla zwierząt. Możesz po nie przyjść i okazać im trochę miłości. Wszystkie informacje dotyczące schroniska oraz postępowania, w jaki sposób możesz pomóc bezdomnym zwierzętom, znajdziesz na stronie internetowej: https://schronisko.com/edukacja/.

Zapoznanie się z wiadomościami, które pomogą zwierzęciu znaleźć swój dom, jest niezwykle ważne. Poświęć chwilę na przeczytanie tego artykułu. Dowiesz się również z niego, w jaki sposób wprowadzić swojego psa bądź kota do mieszkania, w którym będzie mieszkać. Gdy znajdziesz zagubione zwierzę na ulicy, skorzystaj z rad udostępnionych na stronie internetowej schroniska. Nie bądź obojętny na cierpienie innych. Zwierzęta liczą na Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*