Kiedy zmienić opony na zimowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie obowiązuje żaden odgórny nakaz wymiany opon na zimowe, ale mimo to warto to uczynić z kilku zasadniczych powodów. Przede wszystkim dlatego, że zapewniają dobrą przyczepność kół pojazdu do zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. Nie bez znaczenia jest również fakt, że niezależnie od panujących warunków atmosferycznych potrafią skrócić drogę hamowania auta nawet o 30%, dzięki czemu znacznie wzrasta poziom bezpieczeństwa. Godne polecenia są zwłaszcza bieżnikowane opony Profil, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. Można je kupić na https://plusgum.pl/producenci-opon/profil

Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu

Przyjęło się, że najlepszym momentem na zmianę ogumienia z letniego na zimowe jest czas, gdy temperatury spadają poniżej 7 stopni Celsjusza. Wynika to z faktu, że przy tak niekorzystnej pogodzie mieszanki surowcowe użyte do produkcji letnich opon zupełnie przestają spełniać swoją rolę. Często jednak nie warto czekać na uderzenie pierwszych mrozów, gdyż może nas spotkać wyjątkowo niemiła niespodzianka w postaci długich kolejek do warsztatu. Najlepiej więc wymienić opony jeszcze przed dniem 1 listopada (Wszystkich Świętych). Niektórzy specjaliści są nawet zdania, że bezpiecznym momentem na dokonanie tej czynności jest początek października, kiedy nie mamy jeszcze do czynienia z wysokimi różnicami temperatur pomiędzy dniem oraz nocą.

Decydując się na zmianę opon w tym okresie, z pewnością unikniemy zarówno wyższych cen, jak i wielodniowego oczekiwania na wizytę w zakładzie wulkanizacyjnym. Warto też zawczasu zadbać o zakup właściwych zimówek, ponieważ większość zakładów nie dysponuje niestety rozmiarami pasującymi do wielu aut. Podobne zasady obowiązują również w przypadku rolników – powinni oni koniecznie przed nadejściem zimy wymienić opony w ciągnikach, gdyż zapewni im to bezpieczeństwo na drodze. Godne polecenia są rolnicze opony Kabat, znane z niezawodności i dużej wytrzymałości. Na https://plusgum.pl/producenci-opon/kabat można zapoznać się z ich specyfikacją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*