Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika podczas sprawy rozwodowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to trudny okres w życiu każdej osoby. Sama sprawa może być bardzo szybka, ale są też takie, które ciągną się miesiącami. Aby nie dokładać sobie zmartwień w tym czasie, warto skorzystać z pomocy adwokata, który zajmie się formalnościami i reprezentacją przed sądem. Sporo osób jednak wzbrania się przed powierzeniem sprawy obcej osobie. Czy warto zajmować się sprawą rozwodową samemu?

Pomoc specjalisty podczas rozwodu

Jeśli oboje małżonków zgadza się co do rozwodu, a w sądzie z łatwością mogą udowodnić brak pożycia i brak wspólnego majątku do podziału, taka sprawa będzie trwała bardzo krótko. Ale co ze sprawą, gdzie małżonkowie mają wspólne dzieci, kredyt na dom czy mieszkanie? A może chcemy udowodnić, że to współmałżonek winny jest rozpadu rodziny? Takie sprawy warto powierzyć specjaliście. Jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy zakończyć związek, to przyda nam się dobry adwokat rozwód Warszawa, to miasto, w którym znajdziemy wielu specjalistów zajmujących się sprawami związanymi z prawnym zakończeniem związku. Prawnik zaczyna pomagać stronie już w trakcie trwania sprawy. Można zgłosić się do niego w momencie, gdy jeszcze nie złożyliśmy wniosku, ale i gdy sprawa jest w toku. 

Adwokat pomoże w wielu sprawach. W sporządzeniu wniosku, sprawdzeniu, czy materiał dowodowy nadaje się do przedstawienia w sądzie, a przede wszystkim poinformuje, jak przebiega sama sprawa i na co można liczyć. Sprawy rozwodowe są rozpatrywane indywidualnie – w końcu każdy przypadek jest inny. Dlatego trzeba być do nich dobrze przygotowanym i mieć konkretne argumenty, informacje i dowody. A w ich przedstawieniu przed sądem pomoże właśnie prawnik, który będzie nas reprezentował. Dzięki zrzuceniu na niego roli reprezentanta można samemu odczuć większy spokój podczas trwania sprawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*