Jakie są skuteczne sposoby na radzenie sobie z siwymi włosami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siwe włosy to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się ludzie wraz z wiekiem. Nie jest to tylko problem kosmetyczny, ale może być również oznaką starzenia się. Siwe włosy są spowodowane zmianami w komórkach barwnikowych zwanych melanocytami w skórze głowy.

Choć nie można powstrzymać zmiany naturalnego koloru włosów, istnieje wiele sposobów, by ją ukryć, a nawet odwrócić. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z siwizną:

Używaj szamponów i odżywek wzmacniających kolor

Aby ukryć siwe włosy, stosuj szampony i odżywki wzmacniające kolor. Produkty te działają w ten sposób, że podczas mycia włosów, na skórę głowy nakładają tymczasowy barwnik. Kolor utrzymuje się tylko do następnego prysznica, więc musisz powtarzać ten proces co tydzień lub co dwa tygodnie, aż osiągniesz pożądane rezultaty.

Zastosuj odsiwiacz do włosów

Po umyciu włosów, użyj odsiwiacz do włosów, aby usunąć szampon, siwe włosy oraz wszelkie tymczasowe farby. W ten sposób uzyskasz naturalny, jaśniejszy kolor włosów. Możesz również spróbować użyć tymczasowego barwnika, który można zmyć później w procesie ukrywania siwych włosów.

Wybierz farby półtrwałe

Półtrwałe farby są zaprojektowane tak, aby trwać dłużej niż tradycyjne farby, ponieważ mają tendencję do wnikania głębiej w trzon każdego pasma włosów, a nie siedzą na wierzchu, jak robią to trwałe farby. Oznacza to, że farby półtrwałe sprawią, że siwe włosy będą ciemniejsze przez dłuższy czas, zanim całkowicie znikną po kilku tygodniach lub miesiącach regularnego stosowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*