Jakie rodzaje kopert możemy wymienić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejszym rodzajem koperty jest ta, którą wysyła się pocztą. Te koperty są zwykle prostokątne, z zagięciem na jednej krawędzi. Są wykonane z papieru lub plastiku i służą do zamykania listów, paczek i kart. Niektóre rodzaje kopert mają okienka, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, kto je wysłał.

Następnym najbardziej powszechnym typem koperty jest kartka okolicznościowa w rozmiarze portfela. Karty te mają klapkę z jednej strony, która składa się na przedniej stronie karty, aby stała pionowo, gdy jest wystawiona na półce lub stole. Klapka jest zwykle przyklejona na miejscu, tak aby pozostała zamknięta nawet w przypadku lekkiego uderzenia o inny przedmiot podczas wysyłki.

Do innych typów należą:

Koperty biznesowe (zwane też komercyjnymi)

Występują w różnych rozmiarach i stylach, ale wszystkie mają klapy do zamykania za pomocą samoprzylepnych pieczęci lub zakładek (jak papier firmowy). Są one używane do wysyłania faktur, paragonów, instrukcji i innych dokumentów pomiędzy firmami lub organizacjami a ich klientami lub klientami.

Tuby pocztowe

Zwane również tubami pocztowymi lub tubami mailingowymi to długie cylindry wykonane z tektury lub tektury falistej, które mogą być wypełnione różnego rodzaju dokumentami, w tym raportami i fakturami. Długość i średnica różnią się w zależności od rodzaju użytej tuby pocztowej. Tubę pocztową można otrzymać w lokalnym urzędzie pocztowym lub zamówić ją online.

Koperta kurierska foliowa

Koperta kurierska to rodzaj koperty, która służy do wysyłania dokumentów za pośrednictwem firm kurierskich. Zazwyczaj są one wykonane z grubą warstwą folii aluminiowej, która pomaga chronić zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu. Koperty kurierskie foliowe można zamówić online lub kupić w lokalnym urzędzie pocztowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*