Jakie deski najlepiej wybrać na taras

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras tworzony z drewna to często wyjątkowe konstrukcje, tworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Jest to bowiem miejsce, które decyduje o kształcie domu, a także jego wyglądzie. Taras musi być przy tym wytrzymały, solidny, i stworzony z takich materiałów, które zagwarantują jego wieloletnią trwałość. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów związanych z budową i wykończeniem tarasu, jest wybór właściwego materiału, a więc deski. Współcześnie ich wybór jest bardzo szeroki, ale które z nich najlepiej sprawdzą się na tarasie?

Wybór deski na taras

Nawierzchnię tarasu, czyli jego podłogę, można zbudować z desek o różnych grubościach, które zazwyczaj mają wartość od 19 do 26 mm. Oczywiście im deski są grubsze, tym trwalsze, Jedynym ich minusem może być utrata na estetyce. Ich szerokość oscyluje zaś w granicach od 9 do 15 cm. Wymiary jednak nie są tu najważniejsze. Zdecydowanie większe znaczenie ma rodzaj samej deski.

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najtrwalszych i prostych w montażu typów desek, jest deska kompozytowa na taras. Gwarantuje ona wytrzymałość, prezentując się przy tym całkiem nieźle. Innym wyborem mogą być zaś deski polimerowe, które są imitacją prawdziwego drewna. Wyglądają naprawdę dobrze, spełniając jednocześnie wymogi co do solidnej i odpornej podłogi.

Dobrym wyborem mogą okazać się przede wszystkim deski świerkowe lub dębowe, impregnowane ciśnieniowo, a także deski z drewna egzotycznego, które odznacza się najlepszą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*