Jaka pościel będzie najlepsza dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dziecko potrzebuje wyjątkowo dużo snu, ponieważ w jego trakcie dochodzi do regeneracji organizmu – jest on przygotowywany do aktywności w ciągu dnia. Ogromne znaczenie dla jakości snu ma zwłaszcza pościel, która powinna być przede wszystkim ciepła, miękka oraz bezpieczna dla skóry. Doskonale w tej roli sprawdzają się kołdry i poduszki antyalergiczne wykonane z bawełny. Oczywiście w grę wchodzą też inne przyjazne materiały – więcej na ich temat w dalszej części artykułu. 

Materiał wykonania to kluczowy parametry 

Na pościel składają się poduszki, kołdry, prześcieradła, a ponadto poszewki oraz zakładane na nie powłoczki. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru łóżka i pozbawione grubych szwów, gdyż mogłyby one podrażniać delikatną skórę dziecka. Niewskazane są też guziki. Największą uwagę należy jednak przykładać do materiału, z którego pościel została wykonana. Najlepiej sprawdzają się produkty z czystej bawełny (bez syntetycznych domieszek) – jest to bowiem tkanina w pełni naturalna, przyjemna w dotyku i odznaczająca się doskonałą przepuszczalnością powietrza. Taką pościel posiada w swojej ofercie np. ten sklep internetowy: https://nyks.pl/posciel/bawelniane/160×200.

Alternatywą są wyroby satynowe, dosyć śliskie, ale niezwykle delikatne dla skóry. Na rynku znajdziemy również pościel z jedwabiu oraz bambusa – ta ostatnia jest uznawana za najbardziej ekologiczną. Wypełnienie powinno być koniecznie syntetyczne (lekkie i nie odkształcające się), ponieważ puchowe i z pierza nie jest wskazane dla alergików. Kolejnym istotnym parametrem jest kolor. Zaleca się wybieranie pościeli w jasnych barwach, głównie z powodu braku szkodliwych barwników i obawy o to, że wyblaknie po praniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*