Jaką lampę wybrać do jadalni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając lampę do jadalni, należy kierować się nie tylko designem, ale przede wszystkim indywidualnym charakterem i funkcją pomieszczenia. Odpowiednio dobrana nie tyko zapewni optymalną ilość światła, ale doskonale podkreśli estetykę i klimat pomieszczenia.

Lampa jako element aranżacyjny

Lampa w jadalni zasadniczo umieszczana jest nad stołem, znajdującym się w centralnej części pomieszczenia. Szeroki wybór pozwala wybrać rozwiązanie, które wpisze się aranżację, pełniąc jednocześnie funkcję estetyczną i praktyczną. Wybierając lampę do jadalni należy zwracać uwagę zarówno na design, jak i jej wielkość – zbyt duża przytłoczy przestrzeń nad stołem, natomiast mała będzie prezentować się nieciekawie i nijako. Zachowanie proporcji pomiędzy blatem a wielkością lampy zapewni pożądane efekty wizualne i użytkowe. Inaczej rzecz ujmując – im większy stół, tym większy klosz. Ciekawym pomysłem są także mniejsze lampy umieszczone w rzędzie, z zachowaniem różnych wysokości – rozwiązanie to tworzy niepowtarzalne walory estetyczne.

Ważną kwestią jest także moc żarówki – w przypadku jadalni światło powinno być równomierne, niezbyt mocne, nierozproszone, najlepiej w ciepłej barwie. Mieszkańcy stolicy w poszukiwaniu odpowiednich lamp najczęściej odwiedzają oświetlenie sklep Warszawa. Bogaty wachlarz propozycji oświetleniowych oraz dodatkowych akcesoriów znaleźć można także w innych miastach na terenie całego kraju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*