Jaka karma jest najlepsza dla zwierząt domowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając w domu zwierzaka, doświadczamy dużego szczęścia i wielu miłych wspólnych chwil. Nasz czworonóg jednak, by był zadowolony i wyglądał zdrowo, musi się prawidłowo odżywiać. To my jesteśmy odpowiedzialni za to co spożywa nasz zwierzak i musimy kupować mu karmę jak najwyższej jakości.

Trzeba dbać o to, by jedzenie podawane naszym zwierzakom nie posiadało zbyt wielu konserwantów. Unikajmy za to tych z mączką mięsną – to najgorszej jakości odpady, które z pewnością nie są zdrowe dla naszego pupila.

Część karm „o smaku mięsa” zawiera go zaledwie 4%. Reszta to kukurydza, galareta i inne pochodne węglowodanów. Pamiętajmy, że nasze czworonogi to zwierzęta mięsożerne i nie potrzebują do prawidłowego funkcjonowania węglowodanów, a głównie białka zwierzęcego.

Jaką karmę wybrać?

Najlepiej sprawdzi się naturalna karma dla kotów. Powinniśmy wybierać taką z zawartością mięsa minimum 30%, a najlepiej 50%. Podobnie jest w przypadku karm dla psów.

Sprawdźmy w internecie, który sklep z naturalną karmą dla psów może się pochwalić jej szerokim wyborem. Takie sklepy zazwyczaj zaopatrują się w karmę od uznanych producentów. Musimy za nią zapłacić nieco więcej, ale za to mamy pewność, że wybrana karma będzie wartościowa dla naszego czworonoga.

Dostosujmy też karmę do jego wieku, ponieważ innej potrzebują zwierzęta młode, a zupełnie inna lepsza będzie dla zwierząt nieco starszych. W przypadku karm suchych rozmiar jej granulek powinien być również odpowiedni do stanu uzębienia naszego psa, czy kota.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*