Długa i zadbana broda – niezbędne akcesoria do pielęgnacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja długiego zarostu w niczym nie ustępuje pielęgnacji długich włosów. Można by się pokusić nawet o stwierdzenie, że jest ona jeszcze bardziej skomplikowana. Utrzymanie pięknej, długiej brody wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Większości z nich nie będziemy w stanie przeprowadzić bez właściwych akcesoriów i kosmetyków. Jak jednak wybrać te odpowiednie, na co zwrócić uwagę i w co szczególnie warto się zaopatrzyć?

Codzienna pielęgnacja 

W codzienny dbaniu o naszą brodę pomogą nam odpowiednie, zmiękczające i odżywiające strukturę włosa szampony. Ze względu na inny typ owłosienia nie poleca się używania zwykłych kosmetyków do włosów, mogą one obciążać zarost, przez co będzie się źle układał i plątał. A skoro o plątaniu mowa, niezwykle istotne jest też czesanie zarostu. Pomoże w tym kartacz do brody, czyli specjalna szczotka zrobiona najczęściej z naturalnego włosia. Regularne szczotkowanie pozwala pozbyć się martwego naskórka i wzmacnia ukrwienie skóry pod brodą. 

Modelowanie i trymowanie brody 

Jeśli długi broda ma wyglądać dobrze, musi zachować odpowiedni kształt. Po umyciu i rozczesaniu naszego zarostu musimy go odpowiednio wyprostować i wymodelować. Przydatny w tym będzie ponownie – kartacz, cały proces znacznie ułatwia też okrągła szczotka do modelowania i suszarka. Przy bardzo długim zaroście możemy rozważyć też zakup specjalnej prostownicy do brody. Każdy zarost trzeba też regularnie przycinać, nie obejdzie się bez dobrych nożyczek i trymera z odpowiednimi nasadkami. Z jego pomocą możemy usunąć też szybko i skutecznie odrastające przy konturach włoski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*