Jak wygląda procedura wzięcia pojazdu w leasing?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych kredytów samochodowych. Zawarcie umowy leasingowej wymaga jednak odpowiednich działań, zmierzających do szeroko rozumianej weryfikacji potencjalnego leasingobiorcy.

Ocena zdolności kredytowej

Formalności związane z zawarciem umowy leasingowej nie różnią się praktycznie od tych, które należy spełnić w przypadku innych produktów pożyczkowych – potencjalny kredytobiorca zobligowany jest do przedłożenia dokumentów potwierdzających osiągane dochody. Niezbędne jest także prawidłowe wypełnienie wniosku leasingowego. Ważną kwestią jest weryfikacja wiarygodności składającego wniosek. W zależności od polityki firmy oferującej leasing, może to być sprawdzenie danej osoby w bazach kredytowych.

Jeśli okaże się, że wnioskujący znajduje się w bazach kredytowych, uzyskanie leasingu może być obwarowane dodatkowymi wymogami, np. wyższą wpłatą wstępną, w skrajnych przypadkach może pojawić się nawet odmowa udzielenia leasingu. Należy ponadto pamiętać, że osoby fizyczne uzyskujące dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej sprawdzane są jako „firma” i osoba prywatna.

Leasing dla zadłużonych

Wśród propozycji znaleźć można także leasing bez BIK i KRD, charakteryzujący się przede wszystkim ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum. Istotną kwestią jest także brak weryfikacji klienta w bazach. Rozwiązanie to adresowane jest przede wszystkim dla osób, które posiadają negatywną historię kredytową, spowodowaną problemami przejściowymi problemami finansowymi. W większości są to przysłowiowe błędy młodości, opóźnienia podatkowe oraz ZUS czy przeterminowane rachunki. Na https://ajbfinance.pl/leasing/samochodow-osobowych/ można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*