Jak sprawić aby nasz dom był funkcjonalny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcjonalność w domu to kluczowa sprawa. Każda posiadłość powinna zostać zaaranżowany pod osoby, które będą w nimej zamieszkiwać. Przyjęte rozwiązania nie mogą być sztampowe. Wiadomo, że ludzie mają różne upodobania i należy się do nich odnieść planując remont lub przeorganizowanie swoich pomieszczeń. Podstawą dobrej aranżacji jest przemyślenie swoich potrzeb i upodobań w odniesieniu do każdego pomieszczenia oddzielnie.

Od czego rozpocząć przeorganizowanie wnętrza?

Najlepiej jest zacząć od miejsc, w których spędzamy najwięcej czasu. Pomieszczeniom najbardziej reprezentacyjnym warto poświęcić najwięcej uwagi. Na funkcjonalność domowej przestrzeni wpływa przede wszystkim rozmieszczenie mebli. Warto jest pozbyć się zbędnych przedmiotów. Jak je wybrać? To najczęściej rzeczy, z których nie korzystamy około 2 lat. Nieużywanie czegoś przez tak długi okres oznacza, że ta rzecz jest zwyczajnie niepotrzebna.

Po oczyszczeniu przestrzeni ze zbędnych przedmiotów należy zabrać się za porządkowanie szafek. Tu obowiązuje ta sama zasada. Dodatkowo warto zastosować pojemniki, skrzynki, pudełka. To wszystko zapewni nam większą przejrzystość posiadanych elementów wyposażenia. W kuchni świetnym rozwiązaniem są słoiki na mąkę, cukier, kawę, a nawet małe słoiczki na przyprawy. Funkcjonalność w szafkach narożnych zapewnią kosze cargo. Do rzeczy umieszczonych w takiej przestrzeni będzie zdecydowanie większy dostęp. Warto zapewnić też sobie odpowiednią organizację szuflad. Wiele pomysłowych rozwiązań można znaleźć w sklepie takim jak na przykład Locker.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*