Jak radzić sobie z odpływem ścieków i deszczówki w domu jednorodzinnym?

Jak radzić sobie z odpływem ścieków i deszczówki w domu jednorodzinnym?

cottonbro/pexels.com

Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alternatywa dla sieci kanalizacyjnej

Brak lokalnych sieci kanalizacyjnych determinuje niemożności podłączenie niektórych domów jednorodzinnych do systemów odprowadzających nieczystości. W związku z tym z koniecznością montażu zbiornika na ścieki spotyka się wielka część społeczeństwa. W większości przypadkach radzą one sobie z tym problemem, decydując się na szamba betonowe.

Są one gwarancją największej szczelności oraz posiadają wagę, która uniemożliwia ich wypchnięcia z ziemi. Zyskują tym samym przewagę nad zbiornikami plastikowymi. Z ich cenami można się zapoznać m.in na stronie http://betonowe-szambo.pl/szamba-betonowe/cennik/. Oprócz ich tradycyjnego przeznaczenia, zbiorniki betonowe znajdują zastosowanie również w innych celach.

Betonowy zbiornik na deszczówkę

Wraz z rosnącymi potrzebami ochrony środowiska, wiele osób podejmuje różne kroki mające na celu redukcję zużycia zasobów odnawialnych i nieodnawialnych oraz ich lepsze zagospodarowanie. Kwestia ta dotyczy również zbierania i wykorzystania wody opadowej. Ze względu na konieczność spełnienia szeregu norm jakościowych oraz wieloletnią szczelność, betonowy zbiornik na deszczówkę świetnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie, które pragnie ją kumulować.

Pozwala to na zaoszczędzenie niemałych kwot pieniężnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku wielkopowierzchniowych posiadłości, wykorzystujących wody opadowe również na cele rolnicze, jeżeli tylko zostanie dobrany zbiornik o odpowiedniej pojemności. Każdy dom jednorodzinny, wielkość zbiornika uzależnić powinien od potrzeb własnych. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*