Jak zadbać o delikatną skórę dłoni podczas sprzątania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie czystości w domowych przestrzeniach bywa uciążliwym obowiązkiem, bo pochłania sporo czasu, a przede wszystkim energii. Jednak to nie wszystkie niedogodności jakie mogą spotkać nas przy sprzątaniu. Praca wykonywana z pomocą rąk może im zaszkodzić. Wrażliwa skóra dłoni cierpi przy kontakcie z detergentami, czy nawet podczas zbyt częstego moczenia ich w wodzie. Jak temu zaradzić?

Zapobiegaj

Przy podrażnieniach skóry wywołanych sprzątaniem nie ma powodu, aby panikować. Przy odpowiedniej pielęgnacji dłonie się zregenerują. Jednak nie powinno się po raz kolejny doprowadzać ich do podobnego stanu – w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Zanim weźmiesz do ręki płyn do mycia szyb, zabezpiecz odpowiednio wrażliwą skórę. Możesz to zrobić za pomocą rękawiczek, a tych na rynku jest wiele rodzajów. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są jednorazowe rękawice lateksowe, takie jakie można znaleźć pod adresem https://sklep.york.pl/rekawice-lateksowe. Stanowią one cienką barierę osłaniającą, ale w zupełności wystarczającą przy codziennych porządkach.

Są jednak osoby, u których pojawia się reakcja uczuleniowa na lateks. Nie powinny one w ogóle rezygnować z rękawic, a jedynie zmienić ich rodzaj, na te wykonane z nitrylu. Producenci twierdzą, że są one antyalergiczne i przyjazne dla osób z problemami skórnymi. Oprócz jednorazowych dostępne są także rękawice gumowe, bardziej wytrzymałe, które można wykorzystywać wiele razy.

Nie ważne na jaki typ się zdecydujesz, pamiętaj, że twoja skóra nigdy nie powinna mieć bezpośredniej styczności z detergentami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*