Jak przygotowywać posiłki zgodne ze swoim zapotrzebowaniem kalorycznym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przejście na dietę nigdy nie jest łatwe, a jeszcze gorsze jest jej utrzymanie. To nieco żartobliwe stwierdzenie ma w sobie sporo racji. Gdy chcemy stracić na wadze czeka nas wiele pokus, wyrzeczeń i przełamywania własnych nawyków. Jednak, jeśli już byliśmy na tyle odważni, aby podjąć taką decyzję, to na pewno damy radę w niej wytrwać! Na szczęście w walce nie jesteśmy sami. Wspomoże nas nowoczesna technologia, dzięki której wszystko będzie łatwiejsze.

Aplikacje w służbie zdrowiu

Pomocne w ustaleniu kaloryczności przyjmowanych produktów są kalkulatory kalorii. Dzięki ogromnej bazie artykułów i potraw, wystarczy, że wpiszemy gramaturę danej rzeczy, a aplikacja przeliczy to na kalorie. Dodatkowo dostaniemy też informacje o witaminach i szczegółową rozpiskę mikroskładników, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czego w naszej diecie brakuje.

No dobrze, a co jeśli nie mamy czasu nawet porządnie odpocząć, nie mówiąc już o gotowaniu? Wtedy z pomocą przychodzi oferta cateringu dietetycznego. Firmy zajmujące się dostarczaniem codziennie zbilansowanych posiłków o odpowiedniej kaloryczności działają w Polsce od niedawna, ale szybko zyskały popularność i rzesze oddanych zwolenników. Wystarczy wybrać preferowaną dzienną ilość kalorii oraz okres, na jaki zamawiamy jedzenie – od tego momentu codziennie rano pod naszymi drzwiami będą czekały pyszne i dietetyczne posiłki. Wystarczy spojrzeć np. na stronę https://dobry-dzien.pl/ i przekonać się, że to smaczna i zdrowa alternatywa dla samodzielnego gotowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*