Jak przygotować oczy do przyklejenia rzęs?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuczne rzęsy są doskonałym sposobem na podkreślenie i powiększenie oczu. Są świetnym uzupełnieniem makijażu zwłaszcza tego na większe wyjścia. Aby rzęsy prezentowały się efektowanie oczy muszą być odpowiednio przygotowane, aby nie pojawiły się takie dolegliwości jak zapalenie spojówek, podrażnienie i inne stany zapalne.

Dlaczego konieczne jest właściwe przygotowanie oczu do przyklejenia rzęs?

Sztuczne rzęsy przykleja się do powieki za pomocą specjalnego kleju. Z reguły dobrej jakości produkty są bezpieczne dla oczu, ale zdarza się, że u niektórych osób mogą powodować podrażnienia i zaczerwienienia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie powiek za pomocą specjalnych preparatów, takich jak cleanery i primery. Służą one przede wszystkim do oczyszczenia i odtłuszczenia naturalnych rzęs oraz zwiększają przyczepność sztucznych. Przed ich aplikacją powieki muszą być dokładnie oczyszczone z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń.

Poszukując tego typu produktów, koniecznie trzeba wybrać te od sprawdzonych producentów, które można znaleźć na stronie https://noblelashes.pl/primeryicleanery. Muszą one być odpowiednio przetestowane i bezpieczne dla oczu. Zakładając samodzielnie rzęsy trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Nie można używać zbyt dużej ilości kleju, ponieważ może on spłynąć z rzęs i dostać się do oka. Jeśli tak się stanie trzeba je zdjąć i dokładnie przemyć oczy wodą. W przypadku wystąpienie jakichkolwiek niepokojących objawów trzeba skonsultować się z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*