Jak pozbyć się wody gruntowej z wykopu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda pojawiająca się w wykopie to częsty problem podczas prowadzenia prac budowlanych. Jeśli do tego dojdą bieżące opady, może ona skutecznie uniemożliwić kontynuację robót. Dlatego tak ważne jest skuteczne pozbycie się nadmiaru wody z wykopu. Nie jest to proste zadanie, jednak można sobie z nim poradzić. 

Wysoki poziom wód gruntowych

Najczęstsza przyczyna pojawienia się wody w wykopie jest właśnie wysoki poziom wód gruntowych. To częste zjawisko, szczególnie, jeśli działka znajduje się w pobliżu rzeki, jeziora, albo w zagłębieniu terenu. Wodę można spróbować odprowadzić na dwa sposoby. Jeśli w wykopie pojawia się woda, a gleba jest przepuszczalna, można w niedużej odległości od miejsca prac wykonać drugi wykop głębszy o około 2-3 metry od głównego wykopu. Woda spłynie do poniższego dołu, z którego można ją odpompować. Niestety nie zawsze można przeprowadzić takie odprowadzenie. Zależy to zarówno od ukształtowania terenu, ilości gromadzącej się wody jak i rodzaju gleby, na której odbywa się budowa.

Alternatywą jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Odwadnianiem gruntów zajmuje się min.  https://hamer.pl. Posiadają oni sprzęt wysokiej jakości dostosowany do różnego typu problemów z gromadzącą się wodą. Sprzęt można wynająć na czas robót. Profesjonaliści z pewnością doradzą, który rodzaj pompy będzie najbardziej odpowiedni do zakresu prac, które należy wykonać na budowie. Skutecznie osuszony grunt i właściwie przeprowadzona melioracja nie tylko znacząco ułatwią przeprowadzenie prac budowlanych, ale również pomogą w przyszłości uniknąć problemów związanych z gromadzącą się wodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*