Antyplagiat – czym jest i na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oprogramowanie antyplagiatowe służy do wykrywania przypadków plagiatu. Jego działanie polega na sprawdzaniu tekstu pod kątem jednej lub kilku predefiniowanych baz danych. Domyślnie, oprogramowanie antyplagiatowe sprawdza wyniki wyszukiwania Google i wpisy w Wikipedii.

Co to jest antyplagiat?

Oprogramowanie antyplagiatowe to program, który potrafi wykryć plagiat. Działa on poprzez porównanie tekstu z innymi tekstami z Internetu lub z bazy danych. Jeśli znajdzie podobne fragmenty, informuje Cię, że prawdopodobnie zostały one skopiowane z innego miejsca. Jest to przydatne, ponieważ pozwala sprawdzić, czy Twoja praca została skopiowana skądś indziej i w razie potrzeby możesz ją poprawić.

Co to jest plagiat?

Plagiat to sytuacja, w której ktoś kopiuje czyjąś pracę bez podania autora. Można to zrobić poprzez kopiowanie całych akapitów lub zdań bez ich zmiany lub poprzez zmianę tylko niektórych słów w celu ukrycia ich źródła. Plagiat jest zazwyczaj robiony w złych zamiarach, ale nie zawsze – czasami ludziom po prostu brakuje wiedzy na temat tego, jak prawidłowo cytować źródła i nie wiedzą, że powinni cytować źródła, nawet jeśli je lekko zmienili.

Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej a antyplagiat

Zlecając pisanie prac licencjackich musisz uważać! Nie zamawiaj usługi antyplagiatowej w tej samej firmie, w której pisałeś pracę dyplomową. Powodem jest to, że Twój profesor będzie w stanie stwierdzić, czy coś jest nie tak z Twoją pracą i może podejrzewać plagiat, nawet jeśli tak nie jest.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*