Jak nauczyć małe dzieci języka obcego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Im wcześniej rozpoczniemy naukę języka obcego, tym szybciej opanujemy go w stopniu, pozwalającym na swobodną komunikację. Znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi, zarówno na rynku pracy, jak i w życiu prywatnym. Doskonale wiedzą o tym rodzice, którzy od najmłodszych lat posyłają swoje pociechy na kursy językowe. Niestety dzieci nie zawsze pałają chęcią do nauki. Istnieją jednak sposoby na to, aby wzbudzić w nich fascynację językiem angielskim. Poznajmy je.

Edukacja poprzez zabawę

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, także w przypadku nauki języka obcego. Małe dzieci nie zawsze dobrze kojarzą szkolne zajęcia, które wiążą się z długim siedzeniem w niewygodnej pozycji. Dlatego ważne jest, aby nauka angielskiego odbywała się w sposób naturalny. Otaczajmy nasze dzieci obcojęzycznymi materiałami jak filmy czy książki edukacyjne po angielsku. Pozwólmy im jednak samodzielnie zdecydować jaki film chcą obejrzeć lub ile rozdziałów chcą przeczytać. Jeżeli sami dobrze władamy angielskim, zwracajmy się w tym języku do dzieci podczas zabawy. Takie wplatanie obcojęzycznych słów w codzienne dialogi sprawi, że maluchy mimowolnie będą przyswajać cenną wiedzę.

Przydatne gadżety

Pomoce naukowe wcale nie muszą być nudne, szczególnie te przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. Książki, z których będą uczyć się języka angielskiego, powinny budzić ich zainteresowanie i rozwijać wyobraźnię. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji, pełnych zabawnych lekcji, napisanych przystępnym językiem. Bogatą ofertę znajdziemy na przykład w tym sklepie: https://bookids.pl/ksiazki/tematycznie/jesien. Rodzaj i treść książeczek starajmy się dobierać tak, aby odpowiadały indywidualnym zainteresowaniom naszych dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*