Jak chronić się latem przed odwodnieniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato jest już w pełni, a z nim nadchodzą także upały,wysokie temperatury i parne dni. W taki czas należy ze szczególną uwagą kłaść nacisk na odpowiednie nawodnienie organizmu, ponieważ właśnie latem najłatwiej o odwodnienie. Jak zatem uchronić się od przed odwodnieniem w wakacje?

Przede wszystkim trzeba zrozumieć dlaczego warto być dobrze nawodnionym. Woda oraz inne napoje niezawierające cukru sprawiają, że z organizmu człowieka szybciej wypłukiwane są toksyny, a krew płynąca w żyłach jest rzadsza, co ułatwia funkcjonowanie całego ciała. Poza takimi czysto zdrowotnościowymi aspektami, odpowiedni poziom nawodnienia pozytywnie wpływa na cerę, włosy i paznokcie, spowalnia powstawanie zmarszczek oraz po prostu sprawia, ze wygląda się lepiej. Samopoczucie również jest znacznie lepsze.

Jakie napoje pić latem? Po pierwsze – bez cukru. Słodzone napoje są zbyt gęste i zamiast nawadniać organizm, tylko utrudniają mu prawidłowe funkcjonowanie. Bardzo ważne jest zatem, żeby pić wodę, herbatę bez cukru lub napary ziołowe. Bardzo dobrze sprawdzi się również woda z cytryną, ponieważ cytrusy pomagają lepiej nawodnić. Jeśli chodzi o ilość płynów, to latem chcąc ustrzec się przed odwodnieniem, należy spożywać ich około 1,5-2 litry dziennie. Najlepiej zacząć dzień szklanką wody z cytryną, ponieważ ciało po całej nocy potrzebuje dużej dawki płynów. Poza tym warto pić wodę z miętą lub odrobiną soli, aby uzupełnić to, co traci się podczas intensywnego pocenia się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*