Gdzie wstawić fotel, a gdzie lepiej sprawdzi się pufa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie wnętrz wcale nie należy do zadań tak prostych, jak mogłoby się pozornie wydawać. W tym procesie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko aspekt praktyczny, czyli jakie meble powinny się znaleźć w danym pomieszczeniu, by zapewnić sprawne funkcjonowanie i komfort mieszkańców domów. Druga kwestią jest przecież estetyka, która odgrywa niebagatelną rolę. Trzeba zatem połączyć funkcjonalność z aspektem dekoracyjnym. Na szczęście rzadko można spotkać takie elementy wyposażenia, które nie łączyłyby tych dwóch cech, dlatego dylemat jest nieco mniejszy.

Biorąc pod uwagę ustawienie mebli, zastanówmy się nad dwoma najbardziej popularnymi oraz cieszącymi się w ostatnim czasie rosnącym uznaniem: fotelem oraz pufą. W których pomieszczeniach je ustawić i dlaczego? Nowoczesne fotele najbardziej pasują oczywiście do gabinetów oraz salonów. Można na nich swobodnie pracować, dbając jednocześnie o kręgosłup i wygodną pozycję ciała. Stanowią również świetny dodatek do oglądania telewizji. Niektórzy dekoratorzy twierdzą, ze jest to mebel uniwersalny, który sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu.

Pora na resztę wyposażenia

Powracająca do łask duża pufa polecana jest szczególnie do pokoi dziecięcych, zwłaszcza gdy ma elastyczną, miękką formę. Może również znajdować się w salonie. Sprawdzi się podczas wizyt gości lub nieplanowanych odwiedzin. Kiedy posiada dodatkową półę jest też bardzo praktyczna. Nie ma też przeciwwskazań, by wstawić ją do sypialni. Może również stanowić dodatkowy podnóżek do fotela lub kanapy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*