Firany czy żaluzje – co lepiej sprawdzi się w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieodłącznym elementem wyposażenia okien w domu czy mieszkaniu są firanki lub żaluzje. Gwarantują one prywatność lokatorom, chronią przed słońcem, jeśli pokój znajduje się od strony wschodu czy zachodu a także zapewniają odpowiednie zaciemnienie w czasie nocnej pory, na przykład blokując światło pobliskiej latarni. Stanowią też o wyglądzie pokoju, nadając mu klimat dzięki odpowiednim wzorom i kolorom.

Wybór między firanami a żaluzjami

Materiałem, z którego są szyte firany jest najczęściej żakard. Do jego zalet należy między innymi sztywność, małe ryzyko uszkodzeń w trakcie prania w pralce oraz brak konieczności prasowania przed powieszeniem. Ceny takich firan są stosunkowo tanie, stąd popularność tego rodzaju tekstyliów w polskich domach. Natomiast w przypadku żaluzji, wybór ten nie jest już tak oczywisty. Ich koszt oraz montaż jest wyższy niż w przypadku firan. Niemniej jednak, jest to lepszy wybór dla pomieszczeń o niewielkim metrażu. Żaluzje zajmują mniej miejsca, przez co pokój wydaje się optycznie większy. Druga zaletą, ważną dla alergików, jest fakt, że na tym rodzaju dekoracji zbiera się mniej kurzu.

Ostateczność decyzji

Tak naprawdę wybór między jednym rodzajem a drugim nie jest ostateczny i można go modyfikować, zmieniając rodzaj firany, wzór, a także montując lub rozmontowując rolety w oknach. Strona https://magdalena24.pl/firany oferuje bogaty wybór firan i firanek do wszystkich rodzajów pomieszczeń w domu. Dzięki podanym wymiarom można od razu sprawdzić, czy będą pasować do wybranych okien. Istnieje również możliwość zakupu panelu służącego do powieszenia zasłonek. Dokonując wyboru tego elementu dekoracyjnego warto skorzystać z pomocy konsultantów, obecnych na stronie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*