Do czego dokładnie służy rekuperator powietrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach technologia pod każdym względem rozwinęła się nabierając ogromnych możliwości. Również w budownictwie i wentylacji pomieszczeń znajdziemy nowinki technologiczne. Jedną z takich nowości jest wentylacja z odzyskiem ciepła, czyli tak zwana rekuperacja.

Co to jest rekuperator ?

Rekuperator powietrza to urządzenie, dzięki któremu powietrze napływające do wnętrza pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu ogrzewane jest bez dodatkowych nakładów energii. Rekuperator pozwala na kontrolowanie całego procesu wentylacji domu lub mieszkania i dostosowywanie intensywności do aktualnych potrzeb, jakie narzucają nam różne uwarunkowania. Innymi słowy rekuperator sprawi, że w pomieszczeniach wymienimy powietrze na świeże i odzyskamy ciepło bez dodatkowych kosztów. Co za tym idzie, zmniejszymy koszty ogrzewania w okresie jesienno-zimowym w znaczącym stopniu. Jak to możliwe? Otóż świeże powietrze docierające do pomieszczenia, dzięki rekuperacji jest ogrzewane powietrzem, które jest wywiewane z pomieszczenia.

Każdy rekuperator montowany przez http://www.proventis.pl/oferta-uslug/montaz-wentylacji-mechanicznej/ wyposażony jest w filtry, których zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń. Jeśli domownicy mają problem z alergię, można zdecydować się na specjalne filtry o podwyższonym poziomie filtracji.

System rekuperacji można rozbudować sprawiając, że powietrze w pomieszczeniach będzie miało lepszą jakość. Do tego celu służą specjalne filtry węglowe i jonizatory powietrza. Zastosowanie rekuperatorów oznacza podniesienie jakości systemów wentylacyjnych na dużo wyższy poziom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*