Dlaczego warto inwestować długoterminowo

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inwestowanie długoterminowe jest działaniem ryzykownym – jak każda, mniejsza lub większa, inwestycja. Trzeba się wyposażyć w duże pokłady cierpliwości, gdyż do zysków dojść może dopiero po czasie dłuższym. Nasz kapitał umieścić możemy w wielu środkach i produktach, do których należą: różnego rodzaju akcje, obligacje czy nawet pożyczki, nieruchomości na wynajem, apartamenty condo czy inne luksusowe placówki. W zależności od ilości środków jakie chcemy na daną inwestycję przeznaczyć, wzrośnie jej termin oraz nasze potencjalne zarobki.

Zalety inwestowania długoterminowego

Mimo tego, iż – na pierwszy rzut oka – inwestowanie krótkoterminowe wydaje się dużo bardziej bezpieczne od długoterminowego, to to drugie dobrze i racjonalnie przemyślane przynieść nam może o wiele większe zarobki i korzyści. Im dłużej obracamy swoim kapitałem – a tak dzieje się w tym rodzaju inwestowania – tym bardziej i szybciej on rośnie. Dodatkowo, wszelkie wahania czy spadki na giełdzie nie obejdą nas tak mocno, jak inwestorów krótkoterminowych, gdzie chwilowy spadek akcji przyczynić się może do porażki inwestora. W długoterminowej opcji, krótkie wahania na giełdzie – owszem przyczyniają się do strat – jednak już powrót do normy, po czasie, powoduje że sytuacja stabilizuje się. Toteż, w dalszym rozrachunku inwestor nic nie traci, a może nawet i zyskać.

Dlaczego warto zaryzykować?

Inwestowanie długoterminowe poparte doświadczeniem oraz wiedzą praktyczną, jak i teoretyczną jest dużo lepszym rozwiązaniem od krótkich form umieszczania kapitału w nieruchomościach, lokalach i coraz bardziej popularnych apartamentach condo (lokalach o wyższym standardzie rozlokowanych w centrach miast i ich najbardziej atrakcyjnych dzielnicach).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*