Deski kompozytowe – Dlaczego ostatnio stały się tak popularne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski kompozytowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych materiałów z drewna, metalu i plastiku. Są one wykonane z różnych materiałów, w tym z włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Deski kompozytowe są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych od dziesięcioleci – są używane w przemyśle budowlanym, w przemyśle motoryzacyjnym, a nawet w przemyśle lotniczym. Gamrat deska kompozytowa to najpopularniejsza marka.

Gdzie używa się desek kompozytowych?

W ciągu ostatnich kilku lat wykorzystanie desek kompozytowych stało się bardziej powszechne zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Najpopularniejszym materiałem na deski kompozytowe jest włókno szklane, ponieważ można je łatwo formować w różne kształty, ale istnieją też inne rodzaje desek kompozytowych, które oferują różne korzyści.

Co to jest deska kompozytowa?

Deski kompozytowe składają się z dwóch lub więcej warstw połączonych żywicą. Można je formować w niemal dowolny kształt, co czyni je idealnymi do produkcji mebli lub innych przedmiotów, które muszą być dostosowane do konkretnych potrzeb. Obejmuje to takie rzeczy jak lady kuchenne lub toalety łazienkowe, gdzie chcesz, aby wszystko idealnie pasowało do siebie, aby uzyskać atrakcyjny wygląd, który jest również funkcjonalny.

Jakie są rodzaje desek kompozytowych?

Najpopularniejsza deska kompozytowa to deska z włókna szklanego. Fiberglass jest wykonany z pociętych pasm włókien szklanych zmieszanych z żywicą epoksydową (twardym plastikiem). W rezultacie powstaje bardzo mocny materiał, który jest często używany w zastosowaniach przemysłowych. Wadą jest to, że deski kompozytowe z włókna szklanego są dość ciężkie i mało elastyczne, więc nie są idealne na tarasy. Są one również zazwyczaj droższe niż inne rodzaje kompozytowych desek tarasowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*