Czym jest pompa ciepła?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych systemów grzewczych, zarówno głównych, jak i wspomagających. Wśród stosunkowo rzadko wybieranych, ale bardzo efektywnych sposobów ogrzewania znajduje się pompa ciepła. Poznaj ją bliżej i sprawdź, czemu może być dobra też dla ciebie.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które jako źródło ciepła wykorzystuje naturalne, odnawialne zasoby. Możemy wyróżnić kilka typów pomp ciepła, ale najbardziej popularne z nich to systemy powietrze-powietrze i ziemia-powietrze.

Pompa ciepła działa w taki sposób, że posiada sondę cieplną umieszczoną w otoczeniu domu, w zależności od sposobu pracy w gruncie lub na powietrzu. Sonda ta pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do dalszych części pompy, przez które przepływa woda. Woda odbiera ciepło i rozgrzana jest pompowana do kaloryferów, które oddają ciepło do powietrza w docelowym pomieszczeniu.

Zalety korzystania z pomp ciepła

Profesjonalnie zainstalowane pompy ciepła zachodniopomorskie odznaczają się całym szeregiem zalet. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim korzystanie z ekologicznego, odnawialnego źródła ciepła, jakim jest naturalne ciepło ziemi, wody czy powietrza. Dzięki temu jest w pełni ekologicznym, a jednocześnie tanim sposobem ogrzewania, któremu nigdy nie kończą się zasoby ciepła. W ten sposób całkowicie uniezależnia od jakichkolwiek zmian rynkowych.

Inne zalety pomp ciepła to m.in. cicha i wydajna praca, a także wysoka bezawaryjność. Dzięki temu pompa ciepła to inwestycja na lata, która nie będzie wymagała szczególnej opieki, a obniży koszty utrzymania domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*