Zastosowanie separatorów elektromagnetycznych w recyklingu metali

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrost świadomości zagrożeń, jakie niesie za sobą zanieczyszczenie środowiska, przekłada się na poszukiwanie nowych rozwiązań. Jednym z kluczowych aspektów w tym kontekście jest recykling odpadów. Branża ta stale się rozwija – powstają nowe sortownie odpadów komunalnych, spalarnie i zakłady przetwarzania odpadów. Niesie to wzrost zapotrzebowania na nowoczesne sprzęty i technologie, które wpłynęłyby na optymalizację procesów odzysku i recyklingu odpadów.

Separatory elektromagnetyczne, a recykling metali

Jedną z najczęściej wykorzystywanych maszyn są separatory wykorzystywane w branży recyklingowej do odzysku metalowych surowców wtórnych. Separator elektromagnetyczny umożliwia oddzielenie metali z różnych materiałów, takich jak złom żelazny czy puszki po napojach ze strumienia śmieci w czasie recyklingu odpadów. Umożliwiają skuteczny recykling zarówno metali magnetycznych, takich jak żelazo i jego związki, jak również metali słabo magnetycznych – stal nierdzewna, czy metali kolorowych, jak np. miedź i aluminium. Proces recyklingu różnych rodzajów metali można przeprowadzić wielokrotnie, a odpowiednia separacja pozwala na uzyskanie czystej frakcji.

Systemy magnetyczne do recyklingu metali pozwalają na zastosowanie do odzyskiwania metali między innymi z odpadów komunalnych, jak i odpadów przemysłowych, gum i recyklingu opon czy sadzy i odpadów pohutniczych i pogórniczych. Zastosowanie separatorów umożliwia odzyskiwanie metali ze zróżnicowanych grup odpadów, a stosowane systemy i filtry magnetyczne są w stanie wyizolować i usunąć cząstki ferromagnetyczne o wielkości 30 mikronów.

Szczegółowych informacji warto szukać u producentów profesjonalnie zajmujących się nowoczesnymi rozwiązaniami dla przemysłu, jak np. https://matykiewicz.com/katalog/filtry_magnetyczne.htm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*