Części przydatne w pracach monterskich

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż różnorodnych konstrukcji czy instalacji wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Niezbędne są bowiem również odpowiednie narzędzia i akcesoria, które umożliwiają i w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie poszczególnych czynności. Zaliczamy do nich m.in. wiertarko-wkrętarkę, młotek, miarkę, kotwy oraz nit gwintowany. Warto je kupować wyłącznie w sprawdzonych hurtowniach i sklepach, ponieważ takie miejsca posiadają w większości wyroby uznanych producentów. 

Elektronarzędzia to nie wszystko 

Każdy monter powinien dysponować dobrej klasy elektronarzędziami, najlepiej zasilanymi akumulatorowo, gdyż są wyjątkowo mobilne i pozwalają na pracę w trudno dostępnych miejscach. Z pewnością nie obejdzie się bez wiertarki, wiertarko-wkrętarki, młotowiertarki udarowej, szlifierki kątowej, a także pilarki tarczowej.

Oprócz tego warto posiadać szereg narzędzi ręcznych, takich jak choćby: nóż uniwersalny z ostrzem trapezowym, miarka zwijana o średnicy co najmniej 25 mm i długości 1,5 m, ołówek monterski (do nanoszenia oznaczeń na wyznaczone uprzednio punkty), laser krzyżowy ze statywem (do wyznaczania różnorodnych płaszczyzn, m.in. poziomych i pionowych), młotek, zestaw śrubokrętów i kluczy, szczypce izolowane oraz boczne, ściągacz izolacji z przewodów, a także obcinak i praska do kabli.

Przyda się ponadto zestaw taśm do tzw. ciepłego montażu i komplet elementów złącznych. W kategorii tych ostatnich produktów najbardziej pożądane są następujące konstrukcje: nit, nitonakrętka sześciokątna (gumowa oraz metalowa), łącznik wciskany, kotwa do elewacji, wkładka gwintowana, tuleje, kołki, śruby i wkręty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*