Co zrobić, gdy koszt naprawy auta przewyższa jego wartość?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek to bardzo nieprzyjemny moment w życiu każdego kierowcy. Najważniejsze jest zdrowie, więc jeśli podczas kraksy nic nam się nie stało – to już duży powód do radości. Może ją jednak przyćmić fakt, że nasze auto jest poważnie uszkodzone i nie nadaje się do dalszej jazdy. Jeszcze gorzej, jeżeli koszt naprawy samochodu przewyższa jego wartość.

Dzieje się tak najczęściej w przypadku samochodów starszych, na przykład więcej niż 10-letnich. Możemy co prawda wtedy udać się do naszego ubezpieczyciela i poprosić o wycenę szkody, jednak jeśli posiadamy wiekowe auto – szansa, że odszkodowanie pokryje koszty doprowadzenia pojazdu do użytku są niewielkie.

Co zrobić z wrakiem?

Pozostaje też problem tego, co zrobić z wrakiem pojazdu zaraz po wypadku. Na szczęście istnieją takie firmy jak skup aut powypadkowych Szczecin, które natychmiast przyjadą na miejsce zdarzenia i odholują nasze rozbite auto. Co więcej – w grę wchodzi także usługa odkupienia pojazdu, co ma niebagatelne znaczenie.

Kolizja wymusza na nas przecież różnego rodzaju wydatki – nierzadko trzeba pokryć koszty mandatu, a także wypłacić odszkodowanie drugiej poszkodowanemu kierowcy, który uczestniczył w zdarzeniu. W takiej sytuacji liczy się każdy grosz. Skup aut Gorzów Wielkopolski odkupi od nas pojazd, a także zapłaci gotówką jeszcze w dniu wypadku.

Przyspieszy to cały proces organizowania pieniędzy na dalsze koszty. Zmniejszy zarazem nasz stres i pomoże w dojściu do siebie oraz zaplanowaniu ewentualnego zakupu nowego samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*