Co ubierać latem do pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latem, gdy mamy do czynienia z wysoką temperaturą, wiele osób ma duży problem z wyborem odpowiednich elementów garderoby do pracy. Zasada jest jednak prosta – wszelkie stylizacje mimo upału powinny więcej zakrywać, aniżeli odkrywać. Dotyczy to również mniej formalnych branż. Należy bowiem zawsze pamiętać o tym, że to, jak wyglądamy, przekłada się bezpośrednio na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Mężczyźni mają ułatwione zadanie, gdyż w ich przypadku wystarczy koszula bawełniana i materiałowe spodnie, ale kobiety muszą poświęcić na skompletowanie stylizacji znacznie więcej czasu. 

Postaw na ubrania wygodne, ale jednocześnie formalne

Z wyborem stroju do pracy w okresie letnim nie mają zazwyczaj problemu osoby zatrudnione w przemyśle czy rolnictwie (a także służby mundurowe), ponieważ właściwą odzież zapewnia im pracodawca. Znacznie trudniej mają pracownicy biurowi – musza oni bowiem samodzielnie dobierać poszczególne elementy garderoby. W przypadku pań złym rozwiązaniem jest z pewnością zakładanie bluzek z dużym dekoltem czy wycięciem na plecach oraz kusych spódnic, bo jest to strój zarezerwowany na czas wolny. Doskonałym wyborem jest natomiast klasyczna koszula niebieska, krótka, wełniana lub lniana marynarka (jednolita pod względem kolorystycznym, ewentualnie wzorzysta), a do tego cienkie spodnie materiałowe.

Jeśli chodzi o buty, to zalecane są modele zakryte, ale nie sportowe – np. baleriny albo czółenka. W niektórych firmach konieczne jest też założenie cienkich, cielistych rajstop. Z kolei panowie mogą z powodzeniem zdecydować się na zestaw koordynowany, składający się z bawełnianych spodni i letniej marynarki wykonanej z lnu. Do tego powinni dobrać elegancką koszulę (krawat można sobie podarować), beżowe lub granatowe spodnie typu chino, a także klasyczne półbuty w jasnym odcieniu brązu. Mniej formalną alternatywą dla koszuli i marynarki jest elegancka koszulka polo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*